Přímo od výrobce ZŠ - 1. stupeň ZŠ - 2. stupeň

Herci učí (nejen) češtinu

Dali jsme dohromady herce, kteří by v dnešní době částečné povinné online výuky rádi pomohli učitelům, kteří toho mají teď nad hlavu. Herci zůstali bez diváků a často bez příjmů, učitelé naopak nestíhají.

Přečtěte si, co o společné hodině s hercem Viktorem Zavadilem říká učitelka Pavla:

“Viktore, chci Ti ještě jednou poděkovat, vzbudil jsi v dětech zájem o období, v němž vyrůstali jejich rodiče, a touhu si tuhle knížku přečíst.“ (Hodina na téma Hrdý Budžes)
Pavla, Základní škola Človíček, Veronské náměstí, Praha


Nabízíme vám následující formáty:

1) Úryvky z povinné četby nejen pro maturanty - doplněné o online povídání o významu díla a autora

2) Online rozhovor s hercem o hrách, ve kterých hrál, s úryvky. S přihlédnutím k povinné četbě.

3) Divadelní hodina v rámci výuky angličtiny, němčiny, komentovaná v daném cizím jazyce.


Pro začátek jsme na spolupráci domluvení s Viktorem Zavadilem, na hodinách cizích jazyků s Anitou Krausovou a Vanessou Gendron. Znáte je?

Viktor Zavadil je divadelní a filmový herec, známý z filmu Jan Palach, brněnské Národní divadlo, HaDivadlo, Městské divadlo v Kladně.

Anita Krausová je divadelní a filmová herečka, známá ze série Pustina, Svět pod hlavou. Činoherní studio v Ústí nad Labem, Meet Factory, A studio Rubín. Anita studovala herectví v Berlíně a umí německy.

Vanessa Gendron je kanadská herečka žijící v Praze, autorka her a herečka anglického divadla pro děti Azyzah Theatre, Prague Shakespeare Company, umělecká ředitelka Dr. Klaun.Uživatel dále inzeruje: