Svět v klobouku.CZ

O psaní... Chci vědět víc!

Hledáte ideální knihu, která by Vám přiblížila svět současné české literatury z úplně nového úhlu pohledu? V tom může tato zajímavá sbírka rozhovorů velmi napomoci!

Kdo si kdy nepoložil otázku, jak se to vlastně dělá, aby se člověk stal úspěšným a známým spisovatelem?
Autorky publikace hledají odpovědi v rozhovorech s úspěšnými českými literáty a scenáristy.

Jak píší, co je pro jejich tvorbu důležité a co mělo na jejich úspěch zásadní vliv prozrazují Ivona Březinová, Michaela Burdová, Michaela Fišarová, Josef Formánek, scenárista Petr Jarchovský, Hana Marie Körnerová, Irena Obermannová, Jaroslav Uhlíř a Josef Urban.
Ve druhé části knihy najde čtenář rozhovory o dnes nejoblíbenějších knižních žánrech: se spisovatelem Ondřejem Neffem o psaní sci-fi, s Michalem Černíkem o pohádkách pro děti, s Bárou Nesvadbovou o ženské literatuře, s Otomarem Dvořákem o hororu, s Janem Rybářem o detektivce a s Luďkem Wellnerem o současném historickém románu.

S kanadským autorem Denisem Thériaultem autorky hledají odpověď na otázku jak dosáhnout mezinárodního literárního úspěchu. Kniha potěší všechny čtenáře, kteří rádi nahlédnou do zákulisí současné literární tvorby.

Kniha je ideální pro všechny milovníky literatury, nejen pro zvídavé učitele.

Knihu zakoupíte v e-shopu nakladatele: https://www.mam-talent.eu/product/o-psani-chci-vedet-vic-16-rozhovoru-s-uspesnymi-literaty/47845/